دکتر حسین یوسفی، معاون معاون علم و فناوری مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران در تاریخ ۱۴/۷/۱۳۹۹ ازدستاوردهای لابراتوار مهندسی انرژی‌های تجدیدپذیر دانشگاه شهید بهشتی بازدید به‌عمل آوردند.

در ابتدای جلسه، جناب آقای دکتر مجید زندی، مدیر گروه مهندسی انرژی‌های تجدیدپذیر دانشگاه شهید بهشتی و رییس لابراتوار انرژی‌های تجدیدپذیر دانشگاه به تشریح مجموعه آزمایشگاه‌های واقع در لابراتوار مهندسی انرژی‌های تجدیدپذیر دانشگاه شهید بهشتی پرداختند. از جمله این آزمایشگاه‌ها می‌توان به آزمایشگاه سامانه‌های خورشیدی فتوولتاییک متصل به شبکه، منفصل از شبکه و هیبریدی اشاره کرد.

 علاوه‌براین، بازدیدی از دستاوردهای این لابراتوار در زمینه سامانه‌های خورشیدی حرارتی شامل آب‌گرم‌کن‌های خورشیدی، خشک‌کن خورشیدی نیمه‌صنعتی هیبریدی، آب شیرین‌کن‌های خورشیدی و انواع اجاق‌های خورشیدی، به‌عمل آمد. در ادامه نیز از گل‌خانه تاریک انرژیتیک (EDG) که به‌عنوان پروژه پایلوت وزارت نیرو در زمینه همبست آب، محیط‌زیست، غذا و انرژی (WEFEN) است، بازید صورت گرفته و دستاوردهای آن تشریح شد.

در ادامه این بازدید، جناب آقای دکتر یوسفی، معاون علم و فناوری مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، بیان داشتند که پروژه‌های انجام‌شده در لابراتوار مهندسی انرژی‌های تجدیدپذیر دانشگاه شهید بهشتی می‌تواند برای فعالیت‌های آتی ایده‌ساز باشد.  هم‌چنین این دستاوردها قابل عرضه در جشنواره‌های مربوط به شهرداری تهران نیز هستند.

بازدید جناب آقای دکتر یوسفی، معاون علم و فناوری مرکز مطالعات شهری تهران از لابراتوار مهندسی انرژی‎های تجدیدپذیر
بازدید جناب آقای دکتر یوسفی، معاون علم و فناوری مرکز مطالعات شهری تهران از لابراتوار مهندسی انرژی‎های تجدیدپذیر

آخرین به‌روزرسانی