تغییر عادت‌ها و رژیم غذایی ایرانیان

مطلبی دوم در مورد رنسانس اجتماعی کرونا در جامعه ایرانی را اینجا می‌آورم. طییعی است که این مختصر نوشته، تحلیل اینجانب است و دوستان اختیار داشته مثل مطلب قبلی با آن موافق و یا مخالف باشند.

در دوره حکومت ویروس کووید۱۹ بر رفتارهای اجتماعی ایرانیان، تاثیر آن بر تغییر رفتار غذایی مردم را از نظر نباید دور نگه‌داشت.
از سال‌های نه‌چندان دور، ذائقه بخش بزرگی از ایرانیان از سمت غذاهای خانگی و سنتی به‌سمت غذاهای آماده و یا بیشتر فست‌فودها تغییر کرده است. شاهد آن هم سیسستم عرضه و تقاضا در بخش رستوران‌داری بوده است. هر روز همه ما شاهد افزایش تعداد عرضه‌کنندگان بیشتر فست‌فودها در محله و شهر خود بوده‌ایم.
به برکت ترس از کرونا و تعطیلی اکثر رستوران‌ها و کاهش شدید فروش غذاهای آماده و از سویی خانه‌نشینی اجباری بخش اعظم مردم، توفیق رجوع به ‌آشپزخانه‌های خانگی برای بسیاری اجباری شده است.
امروز یکی از معضل‌های تصمیم‌گیری، انتخاب تنوع غذایی در منزل می‌باشد. بسیاری در حال یادگیری آشپزی‌های جدید خواهند بود. بسیاری نیز به سمت استفاده از غذاهای سالم و سنتی ایرانی گرایش پیدا خواهند کرد.
نهضتی که سال‌هاست در اروپا علیه فست‌فود راه افتاده است، در حال سرایت ناخواسته به کشور ماست. یکی از فاکتورهای ملموس در رنسانس اجتماعی ناشی از پدیده ویروس کرونا، شاید تغییر مبارک رفتار غذایی ایرانیان باشد.
دکتر مجید زندی- بهار۹۹

آخرین به‌روزرسانی