نیروگاه فتوولتاییک 15 کیلووات
نصب‌ شده در پردیس شهید عباسپور
مجموعه آزمایشگاه‌های مهندسی انرژی‌‌های تجدیدپذیر
12 آزمایشگاه در شاخه‌های مختلف انرژی‌های تجدیدپذیر
پایلوت فتوولتاییک دارای ردیاب
واحد 2.3 کیلوواتی دارای ترکر تک محوره

آینده‌ای سبزتر

تلاقی دانش و فناوری

توسعه تجاری‌محور

در یک نگاه

انرژی‌های تجدیدپذیر در آینده انرژی بشر نقشی انکارناپذیر خواهند داشت. نیاز به توسعه پایدار در جهت تضمین دسترسی به منابع برای نسل‌های آینده موجب شده تا پژوهشگران و سیاست‌گزاران حوزه انرژی در دنیا و ایران، نگاه خود را به سوی انرژی‌های تجدیدپذیر در اشکال مختلف آن معطوف نمایند. انرژی خورشیدی، انرژی بادی، اشکال تجدیدپذیر پیل‌های سوختی هیدروژنی، انرژی زمین گرمایی، بیومس تنها دسته‌ای از حوزه وسیع انرژی‌های تجدیدپذیرند و به نظر می‌رسد در آینده نزدیک با پیشرفت فناوری ذخیره‌سازه‌های انرژی، منابع انرژی سنتی جای خود را به این دست منابع انرژی تجدیدپذیر بدهند.
این گروه جمعی از متخصصین برگزیده در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر را در خود جای داده است، متخصصینی که در قالب کمیته‌های تخصصی و با به‌کارگیری اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی به پژوهش‌های به‌روز در حوزه‌های مخصوص به خود اشتغال دارند. این گروه با انتقال دانسته‌ها و تجربه‌هایی از کشورهای صاحب دانش و فناوری تلاش دارد تا قطبی در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر کشور باشد. وجود چنین قطبی در کشور می‌تواند به جذب بیشتر متخصصین مقیم خارج کمک شایانی نماید، امری که تاکنون با جذب چندین دانشجوی پسادکترا به‌صورت نسبی محقق شده است.

“بررسی چالش‌ها و راهکارهای تامین مالی پروژه‌های نیروگاهی‌ برق تجدیدپذیر”

تحت عنایت پروردگارسومین نشست از سلسله نشست‌های توسعه نیروگاه‌های برق تجدیدپذیر، پیش از هفتمین کنفرانس انرژی‌های تجدیدپذیر و تولید پراکنده ایران با موضوع “بررسی چالش‌ها و راهکارهای تامین مالی پروژه‌های نیروگاهی‌ برق تجدیدپذیر” در تاریخ چهارشنبه ۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۹ الی ۱۲در محل سالن همایش های پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌گردد.

ازتمامی فعالان بخش خصوصی، کارشناسان و مدیران دولتی و پژوهشگران دانشگاهی در حوزه انرژی کشور  دعوت بعمل می آید تا با حضور ارزشمند خود در این نشست موجب غنای هرچه بیشتر آن گردند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام آنلاین بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.

طراحی فنی و شبیه سازی نیروگاه خورشیدی فتوولتاییک با نرم افزار PVsyst همراه با کارگاه عملی

دوره جامع طراحی فنی و شبیه سازی نیروگاه خورشیدی فتوولتاییک با نرم افزار PVsyst همراه با کارگاه عملی در روزهای پنجشنبه ۵ و جمعه ۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ توسط دپارتمان مهندسی انرژی های تجدیدپذیر دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد.

به شرکت کنندگان در دوره مدرک معتبر بین المللی از طرف دانشگاه شهید بهشتی اعطا می گردد.

همکاران پژوهشی داخلی و بین‌المللی

FrenchEnglish